חלק מהתכנים באתר ניתנים לצפייה למשתמשים רשומים בלבד. מי שכבר נרשם/ה יכול/ה להיכנס לאתר (LOGIN) באמצעות האימייל (דוא"ל) והסיסמא, דרך דף הבית, בדיוק מתחת ל"תפריט". פרטי הכניסה לאתר נשלחים אוטומטית למייל שלך מייד לאחר רישומך לאתר.

בכל דפי אתר זה כיתוב בצבע אדום או ירוק מכיל קישור (לינק)

בכביש לא תעשה אפילו "פלאברה" או "עוונטה" אחת - כי המטוס כבר נחת בהצלחת, בדיוק על "ממסר הפחת" - ובכביש לא תנהג כמו "שד משחת" - כך אמרה לי אישה אחת בפגישה אחת, שלימדה אותי איך לזכות ברוגע ובנחת, ולמלא את החיים בשלווה, רוגע ונחת - גם אם השמש מעל ראשך ממש קופחת, והלבה בהר הגעש מבעבעת ורותחת. מי החזיקה בידה מטפחת עבור האורחת בגינה הפורחת, כשהשמש עוד הייתה זורחת? כן, כן, זו ממש בשורה משמחת שהזייפנית מודחת. מי כאן מתווכחת? עיניים בבוקר מי פוקחת? איזה לקח היא לוקחת? "פיתחו לי פתח כפתחו של מחט"? מי את הדשא מכסחת? בשירה אדירה מי פוצחת? מי מהנושא בורחת? מי במקלחת מתקלחת? מי בפינה הנידחת למירוץ שליחים משולחת, במשלחת של העונה המוצלחת? כן, כן, "לוקום-רחת" היה בצלחת, כסף לוקחת ממש מתחת לעיני האורחת הפורחת, ואח"כ היא עוד מתווכחת מי יותר מתפדחת מהקרחת על הפדחת, ו"פה גדול" היא פותחת על מי שמצאה מחט בערימת שחת, ועכשיו בצק היא מרדדת ומשטחת, ואת כל טענותיה הצודקות על בעלה - בפני חברותיה היא שוטחת - כי מי שמתווכח על צפחת עלול, חלילה, ליפול "מן הפח אל הפחת" של משפחת :)

ליד הצומת איש אחד הלך, הלוך וחזור, הלוך וחזור. ה' יעזור שבמהרה האור יתחלף לירוק ברמזור, וישלח לו בריאות, מרפא ומזור בכל אזור, פרחים לשזור ולגזור. מה קשור הכלב לרצועה? מי בלילה עולָה על יצועה? בכביש לא תנהג כמו חיה פצועה :)

לא תנהג בכביש כמו אינפנטיל - כי ה"חץ" הוא טיל נגד טיל, שלא משוגר מסטי"ל. "עדיין" באנגלית זה "סטיל", ו"עד" באנגלית זה "אנטיל". למה צמיג מנפחים מהוונטיל? מה עושים בט"ו בשבט עם שתיל? מי את מימיו ליד העץ הטיל? למי התקצר הפיוז והפתיל? :)

בכביש לא תהיה את לחמך פורס - כך הוחלט בהנהלת "עלי אקספרס" - כי המכס - את כל הכיף של החבילה מחו"ל הורס - כך ציווה מי שאת כל המשניות בכל יום גורס, אבל ב"ה את אף אחד הוא לא דורס - מקסימום מגדל קלפים קוֹרַס - עיתונות באנגלית זה "פְּרַס" - ו"ללחוץ" באנגלית זה "טוּ פְּרַס". מי עושה קומפרס? את העברית הצחה אין מקום לסרס. כך ציווה בעל הכרס על העזניה ועל הפרס :)

לא תנהג בכביש כאדם מג'וּעָגָ'ע - כך ציווה רבי עָגָ'ע-קוֹגָ'ע-פְּגָ'ע-דְגָ'ע-בּוֹגָ'ע :)

בכביש לא תשחק משחקים ולא תגָ'עָגֶ'עַ - כך ציווה הרבי מבּוֹגֶ'עַ :)

גם אם אתה "קופירייטר" - בכביש לא תנהג כמו "פָייטֶר" - כך קבע ד"ר דָייטֶר-צָייטֶר :)

בכביש לא תנהג כמו כדורגלן מכוסח - באמת? מה אתה סח? מי על בתי בני ישראל במצרים פָּסָח? מי מהפלמ"ח עדיין צועד בסך? סך הכול, או הכול סך? איפה המסך? בלע אותו התמסח? מתי, בשנת תרס"ח? רגע, מה פתאום? בשנת תרס"ח בכלל לא היה לאייפון מסך... :)

לא תעשה בכביש בלגן, ולא תנהג בכביש כמו פגאן נרגן, או כמו צ'יפס מטוגן - כי הדגן כבר מעוגן, והגן מוגן באמצעות המעגן, והוא נקי לחלוטין מכל אלרגן, והקפטן - בנמל עגן, כי הייתה לו תקלה בחייגן, והוא גם מאוד התגעגע לשמוע את ניגונו של הנגן, ומרוב שהוא תייג אנשים - כבר קראו לו "התייגן". כן, כן, הנערות מחפשות את זיווגן, כדי לחגוג כמו שצריך ביום חגן :)

בכביש תיזהר מליפול לשוּחָה ומלנסוע על המדרכה - כי המפה ערוכה לקראת הארוחה - ומי יושב על המדוכה? כל מי שחווה מבוכה? איפה השמחה? איפה הברכה? גבר - איפה כספך ורכושך? מי גנב אותך? מי רימה אותך? גרושתך? האם אותך לעבירה היא מדיחה? האם היא את התבשיל מקדיחה, או שהיא עושה בקיר קדיחה עם מקדחה? האם אותך היא דוחה? האם העוגה יצאה מלוחה ביום של מנוחה? האם באמצע שיחה את השפופרת היא מניחה? האם היא דוברת עברית צחה? האם לקראת בואכה היא דרוכה והבית כמרקחה? האם בליבך כל יום מחדש היא זוכה? האם רוחה אותך מבריחה, או שהיא עצמה כבר מתכננת ממך בריחה ישר לבריכה, ואותך - על כל זה לשלם היא מכריחה? האם לפח שאריות היא משליכה, או שמא היא לא ממש משגיחה? האם היא עבדה בתור שליחה, או שהיא סתם קמה בבוקר הפוכה ועושה לך מהפיכה? האם אותך התנהגותה מרתיחה כשהיא מכינה לך קפה ממים שהגיעו לנקודת הרתיחה? האם בסתר היא בוכה?:)

בכביש אתה לא מלך ולא "נאמבר וואן" - גם אם אניטה וחואן גרים בסילוואן :)

בכביש תנהג ב"איזי" ובכיף - גם אם מישהו אותך עוקף - גם אם אינדיאני תוקף ומקרקף - וגם אם בא לך להזדקף או במראה להשתקף - כי חוק הדרך תמיד תקף. בקיצור: על בני ישראל הבורא יָשְקֶף :)

גם אם מישהו אותך עקף - חוק הדרך תמיד אליך נשקף - והמקף תמיד נזקף - גם אם הוא קצת מקורקף :)

לא תנהג בכביש כמו מי שעל החבל נמתח, או כמו פגז מתותח - כי מי את חבל הטבור חתך, כשגשם זלעפות על הארץ ניתך כמו ברזל מרוּתָך ביום של כסת"ח? מי את דלת ביתו לאליהו הנביא פתח? מי אמר בפתח המערה הסגורה: "סזאם - היפתח, הקפה כבר רתח"? מה נהג לומר התנא הצדיק שמעון בן שטח? ישראל - בה' בטח. כן, המוהל לתינוק כבר "חתך". בקיצור: יש לי אותך :)

לא תנהג בכביש כמו פרה מהרפת, ובטח שלא כמו חיה טורפת - גם אם אישה אותך עוקפת - כי שיער צומח על הקרקפת, וליד הסלע - פורחת רקפת. בני נוח: שם, חם ויפת. ליפתית או לֶפֶת? כלבה מאולפת. אמת מסולפת. קליפה מקולפת. פיילה דולפת. קצפת - האופָה מזלפת בעונה החולפת, ממש מעלפת, צלף וצולפת, אקדח לא שולפת :)

בחוקי התנועה לא תהיה מהתל, גם אם אתה נוסע על איזה תל, או באביב-תל, ולא תנהג בכביש כהולך בטל - כך ציוותה אריאן בוטל - ולא תנהג בכביש כאדם המתמסטל - גם לא בעליות של הקסטל - כי דו"ח תנועה לא ניתן לבטל - ותינוק - מדי פעם צריך לחתל - או שמא יש לומר לטטל? למה אתה מצחוק מתפתל? בגינה או בשדה - צמחי מרפא ותבלינים וירקות ועצי פרי ופרחים אתה שותל? האם באינטרנט ידיעות כוזבות אתה "שותל"? האם שלום קיטל לפני הארוחה ידיים נוטל? התשובה - בצבעי הפסטל. מי זה עושה פה קרטל? :)

חובת הזהירות בכביש מוטלת על כל נהג, כי זו החובה וזה המנהג. חובה זו מוטלת גם על כל נהגת, גם אם היא תמיד חוגגת או סורגת או ג'וקים לבד הורגת וגם אם הדילמה מעצמה מתפוגגת אם לאכול או לא לאכול באגט או שוקולד עם קרם נוגט או ספגטי או ספגט. אפילו מסורבת גט בזהירות נוהגת, כי מטרה באנגלית זה "טָארְגֶט" :)

בכביש לא תנהג עם שכל רפה, כאדם שעל שמריו קופא, אלא את העתיד בכביש תהיה צופה - ככתוב בספר הקפה והמאפה ביום יפה - כך ציווה רבי קָרְקָפֶה, לאחר שחיסל את כל הבּוּפֶה :)

בנהיגה ובחיים בכלל - תמיד תעשה/י את הדבר החכם והנכון - ולא תנהג בכביש עם "אובר" ביטחון - כך ציווה ירון בן שמחון - כי ארצנו שוכנת לחוף הים התיכון - כך קבעו כל המורים בתיכון, וכל החוקרים במכון - הרי כבר ניצחנו את עוג וסיחון - והנחש בכלל זוחל על הגחון - ובירושלים - הגיחון - אז למה את השכל "לטחון"? הרי אפשר לנהוג בפיקחון. למי במערכון יש פה-פתחון? ולמה לגור בפחון, כשאפשר לזכות בניצחון? - כך תמיד אמר שלום שמחון - כמובא בכל שיחון - כך ציווה הרבי מזירחון-מליחון-ממליחון-תאריכון :)

בחוקי התנועה תקפיד לקיים כל מילה - כי לחיים טובים זו הסגולה - כך אמרה לחתן הכלה :)

לא תסחט למנוע המכונית את כל הסל"ד - גם אם אביך - מתקשורת כל חייו ממש סלד - גם אם אשתך יצאה לחופשת לידה, יעני חל"ד - גם אם לירח כל חודש יש מולד - גם אם צפית ב"כוכב נולד" - גם אם בצבא חבשת לראשך קסדת פלדה, יעני קפל"ד - גם אם בבחירות הצבעת בל"ד - כך ציווה אביגדור קלגסבלד :)

בכביש לא תנהג רדום - גם אם העץ הקדום גדום. כך ציווה הרבי מסָעָדוּם :)

מחוקי הדרך לא "תזלוג" - גם אם בחבית יש יין במידה של לוג - גם אם ערכת קטלוג או כתבת בבלוג - גם אם אביך פסיכולוג או אורולוג או פרוקטולוג :)

בכביש לא תנהג כמו עוּגי-בּוּגי-שוּגי - אם ברצונך לזכות ב"זיווגי" - אבל בחתונה אפשר לרקוד "עוגי-בוגי-שוגי" - כך קבעו עדנאן חשוגי, ג'קי חוגי והפירסומאי ממשרד "מיתוגי", שמספר לכולם "סיפורי פוגי" :)

בכביש לא תנהג כמו "מאפיוזו" מה"מאפיה" - כך ציווה מושיק עפיה, כשהלך לקנות רפיה :)

בכביש אמנם חשובה הכוונה - אבל מה שקובע "בסופו של יום" זו "השורה התחתונה" - לכן לא תגרום בכביש לתאונה - אלא תנהג בזהירות, כ"נושא ונותן באמונה", בכל עונה, כל השנה - כך תזכה למנגינה הישנה, ולברכת "זך שוכן מעונה, קומם קהל עדת מי מנה, בקרוב נהל נטעי כנה - פדויים לציון ברינה" - אל קריית דוד חנה - או בקיצור: ישתבח שמו לעד על הארץ ועל פרי גפנה :)

בכביש ובכלל בחיים תהיי תמיד הגונה - אם ברצונך שבלבבך תתנגן המנגינה הישנה, כל עונה, כל שנה - כך ציווה זך שוכן מעונה - כי מה כבר הלילה הזה מכל הלילות נשתנה? - פלאפל - אם את רוצה - תזמיני מנה, או חצי מנה - ואם את בדיאטה - אז בשבילך עלה של חסה זה כל המנה - כי מי יודע? אולי בכלל תשבעי מהסתכלות בגינה - בשוק תמיד יש פירות וירקות העונה - האם לטלפון את עונה? איזו הגנה בראשך את בונה? גָנֶבֶת עדינה - מה דינה? מי בבחירות את הבוחרים הונה? איך את חונה בדרך לחתונה? מי כאן השתפן כמו יונה? בסופרמרקט את קונה? כלב ישן במלונה? כמה מהר את סופרת ומונה באמונה? האם את מספיק חסונה? למי בעת צרה את פונה? למי שרועה את צאנה כמו קטנה? מי הניחה את הבגדים בארונה? האם אתמול היית שונה? האם השתתפת בפינוי עמונה? האם את "פרסונה" כמו רונה?

בכביש ובכלל בחיים תהיה תמיד הגון - אם ברצונך שבלבבך יתנגן הניגון - כי לרכב בד"כ עושים מיגון :)

לא תנהג בכביש כמו עֶז או כמו תָיִש שברח מהאריה, יעני לָיִש - כך ציווה בצוואתו "מורי" תימני, שלא אהב לאכול "עוגת שיש", אבל אשתו המנוחה, עליה השלום והחלום, הייתה מכינה לו לשבת "עוגת יעיש" :)

בגשם הראשון, כשהכביש חלק ומחליק ממש כמו שיש - לא תנהג בכביש כמו עֶז או כמו תָיִש שנס על נפשו ממלתעות הלָיִש :)

אם ברצונך שכספך לריק לא יתבזבז - בכביש לא תנהג כמו תיש או כמו עֶז, שנאמר: "בית יעקב מעם לועז" :)

בכביש לא תנהג כג'ירפה - גם לא בדרך לעין ראפה - גם אם חולצתך ברוח עפה - גם אם מאשתך חטפת וואחד "כאפה", בגלל שאכלת שווארמה ב"לאפה". לא יעזור כלום - אשתך תמיד מכל פשע חפה - והשחיתות - על פני המים - בסופו של דבר - צפה - בדיוק כמו כל ה"בְּרָרָה", שעושה לכולם חָ*רָרָה :)

בכביש לא תנהג כמו ג'ירף - כי בכל זאת - מישהו כאן צריך להגביה קצת את הרף. אז מה אם התבשיל נשרף? שמואל הנביא בצדק את ראשו של אגג ערף. מי את כל הרווח גָרָף? לא מלאך ולא שָׂרָף :)

רַבָּן שִׁמְעוֹן בֶּן גַּמְלִיאֵל אוֹמֵר: הַצֳּרִי אֵינוֹ אֶלָּא שְׁרָף הַנּוֹטֵף מֵעֲצֵי הַקְּטָף - מי מהעץ תפוזים קטף? בט"ו באב - בן בנימין - מהכרם אישה חטף - ופרי מובחר לשָבָּת - בעיתון של אתמול הוא עטף - לכן בכביש שמור על חיי נשים, גברים, זקנים וטף :)

בכביש לא תנהג כמו "פיל פילוני"- גם אם אתה חוּלוֹני. בקיצור: "סטופ ספיקינג פוֹני בָּלוֹני" :)

בכביש לא תנהג כמו פיל - כי היצר הרע - אותך לפח רוצה להפיל - והקב"ה - את אויבנו לארץ ישפיל. בקיצור: "פורים-שְפִּיל" זה המכפיל :)

בכביש לא תנהג כמו שייח סעודי - כך אמר אוּדי חמוּדי לרוּדי ולדוּדי - כי השייח הסעודי הפך לסיעודי, לאחר שדקר אותו קיפודי - כך כתוב בתלמודי, בעידודי, בעיבודי, בריקודי ובכיפה-די, יעני כיפה במידה "D".

לא תנהג בכביש כמו בלון מנופח או כאדם מקופח עם נפש מָפָּח - כך ציווה הָנָפָּח, כשזרק את כלי הזכוכית שנשבר לפח, ביחד עם הקפה שנשפך, ככתוב בנספח של כבוד הרב צָפָּח :)

לא תנהג בכביש כצלופח - כי הקב"ה - את גזרותיו של המן - לטובה הפך - והמן הרשע - תלוי על העץ את נשמתו נפח - כי הקב"ה עליו את זעמו שפך - וביציאת מצרים - בצקם של אבותינו לא תפח - וצמר הגפן - את כל הנוזלים ספח :)

לא תנהג בכביש כצלופח מפוצלח - גם במזג אויר מוצלח או לח או פלאח או סלח או נסלח או למשעי מגולח או סָפָּן או מָלָח ממולח שאת הכנרת צלח, ויונת דואר שלח, והמרק כבר הומלח, והתינוק מקולח והזבל לפח מושלך, לאחר ש"פָיְיפֶן" הלך, והמלך בדעתו נמלך לאחר שהומלך. בקיצור: למה לי? למה לך? את שלי - אני שלך :)

לא תנהג בכביש כמו מג'נון - כך ציווה יהושע בן-נון - כן, ב"אלף בית" יש אות "נון" - גם אם אחיך קצת "חנון" - גם אם הגינה זקוקה דחוף לגינון - גם אם חברת הביטוח שיגעה אותך עם דרישת כינון - גם אם "שיקוי פלאים" לקחת בדיוק במינון - גם אם לשיחה בסלולר עשית "סינון" - גם אם אתה רמטכ"ל לשעבר, בתקופת "צינון" - גם אם באינטרנט מסתובב עליך איזה "רינון" - גם אם ל"שירת דבורה" ול"תפילת חנה" לא עשית מספיק שינון - גם אם התמנון חיסל את דג האמנון :)

אז מה אם יש ימים בהם לא אומרים תחנון? בגלל זה תנהג בכביש כמו מג'נון? :)

בכביש לא תנהג כאדם העומד ומתעקש יותר מדי על המקח - כי אינך רוצה ש"ילמדו אותך לקח" :)

כבר נאמר במשחק הגמר עם ניצחון מתוק והפסד מר - בכביש לא תנהג כמו חמרמר ממורמר :)

גם בנהיגה למקום רחוק - חובתך לשמור על החוק, כי החוק איננו צחוק, לכן בנהיגה  למקום קרוב או רחוק - לא תעשה צחוק מהחוק :)

בכביש לא תנהג/י בצורה מרושלת - גם אם הביצה מבושלת - כך כתוב בשֶלֶט. מי כבר מחושלת, ומי לפעמים כושלת ונכשלת? מי מושלת ומי נמשלת? בקיצור: מעבר-ממשלת :)

בכביש לא תנהג כמו תפוז מבושל - גם אם אתה כבר מחושל מהשטויות של הממשל שכשל ונכשל, והיה לשנינה ולמשל, ועכשיו הוא נמשל ע"י איש בלבוש מרושל מאיי מָרְשָל :)

מי שנוהג בכביש כמו שור שנוגח - השוטר אותו לבית סוהר לוקח, לכן בכביש לא תנהג שיכור/שתוי אלא רק כשאתה לגמרי פיכח - כי כך ציווה המפקח על הרוקח :) 

בכביש לא תנהג כמו מופרע מכסח - כדי שחלילה לא תהפוך לפיסח, כי את חוקי התנועה המחוקק מנסח :)

לא תנהג בכביש כאדם משתולל-הולל-וצורח שמהמשטרה בורח, אם לאחר "120 שנה" - בגן עדן "תושב קבע" שואף אתה להיות, ולא רק "אורח-פורח", כי הנשמה נהנית מהריח, ומי שבאמת שמח - אורו למרחקים זורח :)

בכביש לא תנהג כמו שור שנגח - כך כתוב בתשקיף של כל הנפקת אג"ח - כי די כבר עם המגח :)

בכביש לא תהיה קשה עורף, גם לא בחורף :)

בכביש תנהג עדין ורך ולא ב"בום, טראח" - כי לעבור על חוקי התנועה אינך מוכרח - כי מי עליך צרח כשרצית לקנות מצרך או ממרח, ואיש אותו לפניך לא מרח? מי יאכל בשבת, אם בשישי הוא לא טרח, ואת השולחן מבעוד יום לא ערך? מי שהצביע "מערך"? מי שבעבודה הוא מוערך, או מי שמעל וסרח ומבית סוהר ברח? מי את הכריך כרך והציץ דרך החרך? מי מאחור נסרך? מי כוכבו דרך וזרח, כי הוא מבורך, והפרח בגנו פרח? :)

חלק א נמצא כאן :) חלק ג נמצא כאן :)

תיבת חיפוש