חלק מהתכנים באתר ניתנים לצפייה למשתמשים רשומים בלבד. מי שכבר נרשם/ה יכול/ה להיכנס לאתר (LOGIN) באמצעות האימייל (דוא"ל) והסיסמא, דרך דף הבית, בדיוק מתחת ל"תפריט". פרטי הכניסה לאתר נשלחים אוטומטית למייל שלך מייד לאחר רישומך לאתר.

בכל דפי אתר זה כיתוב בצבע אדום או ירוק מכיל קישור (לינק)

לא תנהג בכביש כמו "עליבבא" - כך ציווה הקבאב על אשתו הקבאבא - כי אלי פפושדו כבר בנה מלון בטאבה - ובהר הגעש - רותחת הלבה. כך אמר סבא לאבא, כשאכל את הגמבה ברוטב עמבה, שהכינה לו הגברת צבאבא, שבצבא הייתה מאבחנת קָבָּ"א :)

לא תנהג בכביש כבלוק של גבס, או כאדם שידיו ורגליו קשות כגבס - גם אם ביתך עשוי קירות גבס - כי באחרית הימים יגור זאב עם כבש :)

לא תנהג בכביש כמו "חולירע מגורבץ" - כי באחרית הימים נמר עם גדי ירבץ, ועם ישראל - לארץ ישראל מכל קצווי תבל יקובץ :)

לא תנהג בכביש כערודי או עקודי או ערפדי, או גלמודי על עמודי, כי באחרית הימים נמר ירבץ עם גדי. בקיצור: לךָ, יָלְדִי, יא וואראדי, זה הדדי, זה לא סתם "עסק צדדי", מי עומדת לצידי? מי תמיד בעדי? לבחורה ששמה עדי יש תכשיט, עדי. למה תעמדי? ריקדי, תרקדי - כך ציווה האיש הבלתי בגדדי - ביטון גדי :)

רהיט מרופד נטול סירפד הכין הרפד - ובקומזיץ - תפוח אדמה על חוט ברזל משופד - לכן בכביש לא תנהג כמו ערפד - ועל חוקי התנועה תשמור באופן ממש מוקפד :)

בכביש לא תנהגי כמו חולירע מגורבּצת - גם אם החולצה מהכביסה יצאה מכווצת - גם אם בכדורסל שומרים "אישית לוחצת" - גם אם התמונה השבורה מנופצת ומנותצת - גם אם הדבורה עוקצת - גם אם את אישה נמרצת ועולצת, שביצה קשה עם הקליפה - בקלות מוחצת - גם אם יצאת לריצה ממש מאומצת - גם אם את אהובך אל ליבך את מאמצת - גם אם לצאת לעבודה השכם בבוקר את נאלצת - גם אם את ילדייך להכין שיעורי בית את מאלצת - ואפילו אם התינוקת אצבע מוצצת :)

לא תנהג בכביש כעכביש שמלכודת מוות לאחרים טווה - כי מי שמת - אורו כבה - ואשרי האיש שהשכינה אותו לכל מקום מלווה - וכבר נאמר: "שחורה אני ונאווה" - ורק בורא העולם הוא "א-ל-ו-ה-י המרכבה" והוא הבוחר בעמו ישראל באהבה - זאת יודע כל מי שהיה בצבא, או עשה הסבה לחווה, או גר בערבה או שנתו לו ערבה, אחרי שמכוניתו האהובה מהמוסך - אליו שבה, ואז הוא אמר לזהבה: "נגילה הבה" :)

לא תיסע בכביש כמו סופת טורנדו - כך ציווה אריק בנאדו :)

בזהירות מופלגת תנהג על "סמי-טריילר" - למה אתה לא אורי גלר, ולא גורי בלר, וסיפור חייך הוא "לא בדיוק" הכי "בסט-סלר", גם אם בבנק עמדת, בתור ל"טלר" :)

בזהירות מופלגת תנהג על "סמי-טריילר", כי עמוס ברנס זוכָּה זיכוי מלא מאשמת רצח רחל הלר, אבל רק בסופו של דבר, לאחר מאבק רב שנים ומר, שנאמר: "כארז בלבנון ישגה - צדיק יפרח כתמר", כך אמרה שושנה דמאר. כן, כן, את ההלל גמר הזמר, כי חומות גבוהות - עשויות חימר ועיפרון יש בקלמר המנומר ששיערו סמר, כך קיווה רבי דָעָמָאר, שאת הפתגם הזה כל חייו היטב שמר, מכל משמר :)

רחל הלר ז"ל ועמוס ברנס ז"ל - בגן עדן תהא מנוחתם. על זה כל איש ואיש חתם, ואת עצמו - למיזם רתם...

מי שאחרי קריאת הפסקה שלעיל עינו נשארה יבשה מדמעה - שְיָקום ויקשקש בקומקום, ויבדוק היטב אם הוא חי ביקום, או שמא לנפשו הוא צריך דחוף רפואה ושיקום. לא, סתאאאם, פשוט הקומקום נהיה עקום, ולכן הוא כרגע במחלקת שיקום מתאונות בין עכו"ם לסכו"ם. שיחרור מבית חולים? מחלה - סיכום :)

אם זו חובתך - בנהיגה הרכב משקפיים - גם אם לברוך מהכוורת כבר יש מגפיים :)

לא תנהג כשאתה מצוברח - כך קבע האסיר שברח - כי בגני הפרח כבר פרח - ובתימניאדה - גלי המזרח :)

לא תפגע בכביש ברוכב אופנוע - כך ציוותה נועה, אחרי שפירקה את המנוע ואכלה קינואה בקולנוע, שפעם קראו לו ראינוע - כך ציווה הרבי מפינוע-גינוע :)

בכביש לא תנהג כמו תינוק ב"גנון" - כך קבע צדוק ארנון - כך גם כתוב בתקנון של ההמנון. למה צנון קשה כארזי הלבנון? - שאל דני דנון. מי שר יחד, בקאנון? - בקיצור: "לפני שמש שמו ינון" :)

נהג, זכור - בכביש אתה לא "הרקולס" - גם אם מתחת לאספלט יש אדמת לס - כי בליל הסדר, ב"הלל", אומרים: "לפיכך... לברך לעלה ולקלס..." - מי את השלג מפלס, [באנגלית] "מור אור לס"? הברדלס או קרן פלס או לשיפוצניק יש פלס? :)

נהג, זכור - בכביש אתה לא "טרזן" - כי מי אותך מפרנס, ומי אותך זן, אם לא החזן שעובד בבז"ן?

נהג, זכור - בכביש אתה לא שמשון הגיבור - לכן היזהר והישמר פן תיפול עמוק לבור - כי בכביש "את הכלים" אסור לשבור - כי יעקב אבינו ע"ה ובניו מצרימה ירדו "בר לשבור" :)

נהג, זכור - בכביש אתה לא שמשון - כך אמר מושון לטיפשון שהלך לישון על שפת נהר הפישון, לאחר שעיין ב"שימושון" של רשל"צ, יעני "ראשון" - כי בצומת אינך חייב להיות תמיד ראשון - אבל בבטיחות בדרכים ובנהיגה זהירה - תמיד תהיה "מקום ראשון" - כך ציווה האישון לאיוושון ולאיושון בנחל הקישון, בזמן חופשת ה"חמשישון" :)

בכביש לא תנהג כמו עכבר - כי מתי בפעם האחרונה אמרו לך: "חופשי על הבר, יא צבר", חוץ מאשר במדבר שלעטיני הכסף והשלטון מחובר? במה המדובר? זה כבר הוסבר, בנושא פרחי הבר, שבוועדה נקבר :)

בכביש לא תנהג כמו עכבר, יעני [באנגלית] "מָאוּס" - כך הוחלט פה אחד בישיבת המנהלים ב"שטראוס", בנוגע לאפשרויות המיסחור ו/או הסיחרור של משפט גאוס :)

לא תנהג בכביש יותר מדי מהר - כי בכביש חובה תמיד להיזהר - גם אם "אין לך זמן" - כי מי בצלחת את ידו לא טמן? אחיי בני תימן? ראש אמ"ן? שלמה ממן? הרי זה ידוע כבר מזמן שלא חוצים קו לבן, שעל הכביש מסומן - כי עם ישראל - עם לא אלמן :)

לשמור על חוקי התנועה - כל אדם חייב - כך אמר האיש שחי את חייו ונסע לראות את אייו(*), כדי לבדוק את צייו(**) :)

(*) כן, היו לו בחייו הרבה איים. האי היווני. האי הגרמני. האי הגם-אני. כולם היו בניו, וכולם היו אייו :)

(**) כן, היו לו בחייו גם הרבה ציים. צי כלי רכב. צי מטוסים. צי אוניות. צי עגבניות. כולם היו עליו, וכולם היו צייו :)

(***) את כל אייו וצייו הוא רכש בכסף מלא. כסף ששדד מבנק "הידד לאלדד ומידד, בלדד, הדד, בדד, מדד, נדד, רדד, בגדד, מקודד, חדד ומחודד" :)

ד"א: אחרי שהוא שדד הוא הרגיש ממש מעודד, אבל בתאו בכלא הוא הרגיש קצת מבודד. כן, תפסו אותו. באוטו. עם כל השלל. ורישיונו לצמיתות נשלל. עכשיו הוא אומלל. כמה חבל. נסתם הגולל על הטיסה לחלל. נקניק הוא זלל מהדוכן של בָּלָל ודָלָאל והנסיך בדימוס, בן טלאל. כן, זה הכלל לכל מי שזלל בכביש שנסלל ולמעמקים צלל. נ.ב.: הנקניק היה בעפר מגולל ובמים מדולל. מסקנה: לא אוכלים נקניק - כי בריאות טובה הוא לא מעניק, ואת חייך - לנקודה טובה הוא לא מזניק. הוא גורם לך לטבוע בעשן מחניק. כך אמר חכים ויניק, ולדבריו הסכימו כל הניצולים מטביעת ה"טיטאניק" :)

לא תנהג בכביש כמו דפּ"ר או שור או פּר - כי הגומי מגופּר - והחייל - קצוץ וקצר מסופּר - ובעמדת התצפית - היטב הוא מוסווה ומחופּר - והסיפור הזה - דורות רבים עוד יסופּר, בבית שבנוי מבטון משופּר - זאת יודע כל צָפָּר וקול זָבּוּרָה וצופָר וכל תוקע בשופר על אדמת עפר, בכל עיר וכפר החייט חליפה תפר :)

אלישע בן אבויה - בעיקר כפר - וגורלו עליו - לא תמיד שפר - לכן סע בזהירות בדרך בין עירונית בעיר, בכפר ובנופר:)

בכביש לא תנהג כמו שופין - כי נהיגה בכביש אינה סתם "סְפִּין" :)

בכביש לא תנהג כמו שועל - כי נסיעה בכביש היא לא טיסה ב"אל על" - והקב"ה - את עם ישראל ממצרים גאל - ועכן - בחרם מעל - מי נעליים נעל? האם את הדלת הוא נעל? איך בדיוק הוא פעל? האם הוא מספיק "מורעל"? להיכן הצינור מתועל? :)

תאונות קשות הן ממש פורענות, ומהן - לנוהגים בחוסר זהירות אין חסינות - לכן בכביש נוהגים במתינות, בסובלנות, ברחמנות ובהגינות, ועל דוושת הגז לוחצים בעדינות, ואת חוקי התנועה מקיימים בצייתנות, במיומנות, במקצוענות, במהימנות, בדייקנות, ב"שמרנות" ובקפדנות, ללא "פלגמטיות" ו/או עצלנות ו/או עצבנות ו/או נקמנות ו/או נרקומנוּת - ולא נוהגים עם "אובר" שאננות - כי לנהוג בצורה מסוכנת זו אפיקורסות וזו מינות שיש בה המון מסוכָּנוּת - לכן לשמור על חוקי התנועה תראה נכונות והיענות בכל הזדמנות - כי איצטגניני פרעה חטאו באיצטגנינות, ולעומת זאת - מסכת "אבות" נכתבה בגאונות. בקיצור: מה הזמינות של מי שמראה סימני נכונות, באיתנות, בשאפתנות, באומנות, באמנות, ובהצטיינות לעשות תורנות, בלי בררנות ו/או חמדנות ו/או סחטנות ו/או פחדנות ו/או קמצנות ו/או התחשבנות ו/או עבריינות ו/או התנוונות ו/או רשלנות ו/או שחצנות ו/או מסכנוּת? מה דווח בעיתונות על הרבנות? האם אפשר ללמוד מסעדנות? מי הציל את עם ישראל מפורענות? הצמחונות או הקלדנות או הספנוּת או העננות או העליונות או הקבלנות או ההצטננות או ההתיישנות של המצרכים מהחנות או הטירונות או הבלשנות או הביישנות או השנינות או הפרשנות או היָעָרָנוּת או ההיתכנות או ההתבוננות או הבורגנות או הסלחנות או ההסתננות או האספנות או הקריינות או הפוליטית-תקינוּת או הצדקנות או הסוכנוּת או הציונות או המעודנוּת או החזנות? :)

בכביש לא תנהג כמו גרגרן - כי עור פני משה רבנו ע"ה קָרָן - ולוט היה בנו של הרן - כך אמרו מורן ושירן ללירן, לאלירן, לאבירן ולערן הדבּרן מטהרן שבאירן, במדבר פארן, ליד מיצרי טיראן - כך גם אמר החצוצרן לחצרן - כך גם אמר היצרן של הנתרן נטול הזעפרן לסָפְרָן ולפסנתרן, לבָּדרן, ל"תפרן", לסדרן, לתחקירן המסוקרן ממעשי השקרן, אחרי שהבנות סידרו את שיערן ונחו על מזרן, וצפו בסרט שהוקרן עבורן על מקורן, לצורך קבלת אישורן על סיפורן, כדי להשתמש בעגורן התורן של האיש הוותרן ששם משפחתו - בירן. איך אומרים? עמרני או עמרן? חורני או חורן או מחוררן או חן שפורן? :)

בכביש לא תנהג כמו "עָבָּדְקָן" - כי מדינת ישראל היא לא הוותיקן - "המחשב כבר מתוקן, הקובץ ממוכָּן והג'ריקן מֵרוּקָן" - אמר הירקן מ"ברקן" - ואני נולדתי כאן, ממש כאן, ואת "סודך" - שרה מרים טוקאן. בקיצור: מעול הגויים - פורקן :)

כל איש ואיש על חוקי התנועה מקפיד - לכן בכביש לא תיסע ב"ספיד" - כי על חוקי התנועה חובה להקפיד - כך אמר יאיר לפיד לספורטאי האוחז בלפיד - כי בפייסבוק היה לו "פיד" :)

הרבה תאונות נגרמות בגלל סטייה מנתיב, כדכתיב: "בכל מוצר - הקפידו על הטיב" - כך ציוו רבי חטיב והאיש ששמו סטיב. הבגד רטיב. מי הרטיב? :)

לנהוג בחוסר זהירות זו ממש [מנתיב] סטייה - לכן לא תנהגי שתויה - גם אם את אישה דתייה, ולראשך מטפחת עטויה - כי הקב"ה הוציאנו ממצרים ביד חזקה ובזרועה נטויה - ומשה רבנו ע"ה - מהאבן הוציא מים לשתייה - לכל שם עצם יש הטיה - ולמשה דיין הייתה על העין רטייה :)

זהירות בכביש נדרשת בכל פנייה - כך אמרה האישה הפולנייה לבעלה של התימנייה, שקטפה חמנייה, ורק בסרטים ראתה אוניה, ואף פעם לא השתמשה באוזנייה - ובעלה - כל חייו עסק בבנייה של עגבנייה קנויה, שהבעלות עליה כ"יד שנייה" - במחלוקת לא הייתה שנויה, אפילו לא לשנייה, כי היא הייתה יותר מדי ענייה מכדי לקנות מניה או מלהיות על עיתון מנויה - על זה אין שום התנייה של טניה מבריטניה - כך קבעה גניה מרמת דניה, שבאה מקניה ישר לביתה של הניה :)

לבטיחות בדרכים ולנהיגה זהירה - כולם אומרים: "כן" - כי כך ציווה החכם הזקן, אחרי שבנה בית וקן. הסנדלר - נעליים עוד מתקן? אם כן - הוא ממש מִסְכֶּן! את כל רכושו הוא כבר מִשְכֶּן. ממה הוא יחיה כשהוא יזדקן? כי על תיקון נעליים כמה כבר מרוויחים? הרי הקליינטים תמיד "בוכים", ואת התשלום דוחים עם מגבונים לחים, ומפגינים ומוחים, ובכנרת שוחים, ורוצים רק חיים נוחים ושמחים, ובמוסכים "קורעים במחיר" כמו תמסחים, וכסף לוקחים ולוקחים, ובשביתה - עובדי התברואה לא מרוקנים את הפחים - ומסביב לשושנה העליונה יש קוצים וחוחים - ובשדות יש פרחים, והתינוקות צורחים, כי יש להם צרכים לממרחים שעל הלחם נמתחים. בקיצור: מהסיפור הזה - מי יפיק את כל הלקחים? האחיות והאחים? האורחים? הבגדים המלוכלכים? הכעכים? התפוחים? האבטיחים? כל הנידחים? הבטוחים? המבטחים? המבוטחים? כל המבטיחים? המלאכים? בני המלכים? הנסיכים? כל האנשים השמחים והזורחים והמזרחים והמבורכים לנצח נצחים? :)

נהיגה, גה, גה, על עוגה, גה, גה, בשגגה, גה, גה, לא נגע, גה, גה, לא פגע, גה, גה, ערוגה, גה, גה :)

את הרעיון הזה מי הגה? מי מודה ששגה, בגלל שלא מספיק הוא יגע? מי עכשיו מנתק מגע?

מי מדבר בְּעָגָה על עוגה שעבר לה תאריך התפוגה? מי מדבר ממש בערגה על פרי הערוגה?

מי תמיד בול פגע? מי הציג בתצוגה? מי כאן מעוצבן ולא נרגע? :)

בקיצור, מי שלא נרגע - שלא יעסוק בנהיגה :) משוגע שלא נרגע - לא מתעסק בנהיגה :)

לא נרגע? לא תתעסק בנהיגה :) לא נרגע? אין נהיגה :) קודם תירגע - אח"כ נהיגה :)

גם אם אפית או אכלת עוגה, גם אם גידלת ירקות בערוגה, גם אם העלבת מישהו בשגגה, גם אם בשר בחלב לא נגע - אינך פטור מזהירות בנהיגה :) גם אם אף אחד בך לא פגע - חובתך להיזהר בנהיגה :)

גם אם אביך כל חייו יגע בלי ששגה, ורעיונות בלי סוף הגה, ובול - תמיד פגע - עדיין חובתך להיזהר בנהיגה :)

גם אם התנועה בכביש ממש חריגה, גם אם מאשתך ניתקת מגע, גם אם לעוגה כבר עבר תאריך התפוגה, גם אם דיברת ממש בערגה, גם אם הצגת חידושים בתצוגה, גם אם אתה חי כמו משוגע, גם אם אתה מג'נון ומשוגע - אינך פטור מזהירות בנהיגה :) משוגע שלא נרגע? נהיגה היא רק למי שעמל ויגע :)

לא תנהג בכביש כמו משוגע - גם אם אשתך ניתקה איתך מגע. קודם תירגע, לך לבית חולים ותראה מי בתאונה נפגע, כי בתאונות קשות מגרדים חלקי גוף מהכביש כמו שמגרדים דבק מגע...

לא תנהג בכביש כמו משוגע - כי מי שמת צעיר בכביש - כל חייו לחינם יגע...

רצונך לנהוג בכביש כמו משוגע? עדיף שתמרח על מיטתך דבק מגע :)

אם נהגת בכביש כמו משוגע ומישהו בגללך נפגע - לתא בבית סוהר עלולים "להדביק" אותך עם "דבק מגע"...

"זהירות בנהיגה" - אמרה הנערה לבן זוגה, אחרי שנתנה לו את הדובדבן שעל הקצפת שבעוגה :)

"תיזהר בנהיגה" - אומרת כל אישה לבן זוגה המשוגע, שכבר שנתיים לא דיבר אליה בערגה :)

לא נוהגים בכביש כמו משוגעים - כי מי שבתאונת דרכים נפגעים - לחיים בריאים מאוד מתגעגעים...

לא נוהגים בכביש כמו משוגעים - כי אם בתאונה בכביש נפגעים - אח"כ לחיים בריאים "מתים" מגעגועים...

גם אם סייעת לפרות בהמלטות וגם אם אתה עובד במשרד הדלתות או הכתות או הכיתות, וגם אם את תוצאות הבחירות החלטת להטות בעזרת מיטות או מטות, וגם אם תרנגולות על צידן נוטות ועל האוכל עטות, ומתפתות להישען על המחבתות או על הקתות ועל קירות הבקתות - זה לא תירוץ מחוקי הדרך לסטות :)

גם אם את הטיפה המרה/משקה חריף/שתייה חריפה אוהב או נוהג אתה לשתות - אין לך סיבה או זכות להשתטות ומחוקי הדרך לסטות :)

עמוק חודרים המים השקטים - לכן בכביש כולם באסטרטגיית החוק נוקטים - כי יש מי שפטריות שמפיניון מהשדה מֵלָקְטִים :)

"דרינק" משכר לפני נהיגה לא שותים, בנהיגה לא משתטים ובשיחות סלולריות מקצרים וממעטים - כי בצוק העתים - דיו יש בעטים, ולמרות זאת צריך לבנות בתים, ולנטוע עצי זיתים, גם בעת קציר חיטים - כי לרובים יש קתים שממליטים ונמלטים, ומיריות צה"ל - המחבלים מתים, ולאשר משכנתא - הבנקאים לא בקלות נוטים, גם לגדולים וגם לפחותים, אז די לפיטפוטים, כי במרק - ירקות משייטים, כמו שאמר רחבעם: "אבי ייסר אתכם בשוטים", ככתוב בשיר השירים: "רהיטינו ברותים עם תותים", לכן גזע עץ מניב - לא כורתים, ולא קונים ולא אוכלים פתיתים - לא של "אוסם", לא של "שיריונית-חוסם", ולא של ערוגות הבושם. לא אוכלים פתיתים בכלל - ולא טסים עם מכונית לחלל. כך ציווה רבי שָחְלָל באופן משוכלל :)

אם "שתית "דרינק" בפאב - רק במקלדת "תנהג", לפחות שעתיים, עד שתגיע ל"טאב" :)

אם "דרינק" קטן לגמת - בהגה לא נגעת :) אם אלכוהול/משקה חריף לוגמים - במושב האחורי נרדמים :)

בכביש לא תנהג כמו שיכור - כדי שביום פקודה - ה' את משאלותיך יזכור. בקיצור: "נכנס יין - יצא קוד, בלי לרקוד על קודקוד עם יוד לכיוון לוד, כדי לעמוד במנוד עם קיפוד וערוד, במצוד אחר סטיוארט רוד לבוש בוורוד, כדי למנוע שוד אחר כבוד - ממש בשקט, כמעט בסוד :)

שתית "דרינק" חריף בחגיגה - בשעות הקרובות תשכח מנהיגה :)

שתית משקה חריף בחגיגה - אין מה לדבר עכשיו על נהיגה :)

חלק ב נמצא כאן :) חלק ד נמצא כאן :)

תיבת חיפוש