חלק מהתכנים באתר ניתנים לצפייה למשתמשים רשומים בלבד. מי שכבר נרשם/ה יכול/ה להיכנס לאתר (LOGIN) באמצעות האימייל (דוא"ל) והסיסמא, דרך דף הבית, בדיוק מתחת ל"תפריט". פרטי הכניסה לאתר נשלחים אוטומטית למייל שלך מייד לאחר רישומך לאתר.

בכל דפי אתר זה כיתוב בצבע אדום או ירוק מכיל קישור (לינק)

מכל תאונת דרכים קשה בארץ הצבר - הלב של מלא אנשים ונשים נשבר - אז בואו לא ננהג כאילו אנחנו לבד באמצע המדבר...

מכל תאונת דרכים קשה בארץ הצבר - הלב של כל תושבי ואזרחי המדינה נשבר - אז בואו נתייחס לנהיגה ברצינות ולא כאילו מדובר בקטיף פרחי בר...

מכל תאונת דרכים קשה בארץ הצבר הלב של כולם נשבר - כי חיי אדם יקרים בטריליון מונים מחיי פרחי בר...

גם אם תרגיל קשה יודע אתה לפתור או לסתור, וגם אם כבר עמדת שעות בתור, מחוקי הדרך אין לך פטור - גם אם לא גדלת באינקובטור וגם אם אתה "פרוייקטור", וגם אם ברכבך אין פרוז'קטור, וגם אם אתה נהג טרקטור - לא תגרום בכביש נזק שמצריך ניתוח אצל הדוקטור :)

נהג טרקטור ו"פרוייקטור" עם או בלי פרוז'קטור - לא גורמים נזק שמצריך ניתוח אצל הדוקטור :)

גם אם רכשת במבצע פריט מאופנת "הוֹט קוּטוּר" - גם אם מומחה אתה באילתור או בפיסטור - גם אם מתנגד אתה לקינטור - וגם אם בעיתון אתה בעל טור - מהציות לחוקי הדרך אינך פָּטוּר - כך קבע רבי גֶנְטוּר-דֶנְטוּר - לכן לא תנהג בכביש כאילו היית המלך ארתוּר :)

לא תנהג בכביש כמרואיין שיצקו עליו בטון מזויין - גם אם שתית לפני כן ממי המעיין או ציירת מעוין או שם משפחתך אהרוניאן או שאתה מצאצאי האדמו"ר מבויאן :)

לא תנהג בפראות ליד בניין העשוי מבטון מזויין - כי יש דין ויש תחקיר עובדה של משה, אה, סליחה, אילנה דיין, ואינך רוצה בבית סוהר להיות ממויין. טורקיז באנגלית זה "סָיָין", ו"דוז פואה" זה ממש מצויין :)

לא תנהג בפראות לפני או אחרי או בתוך יום העצמאות, בלי קשר לשפל או לגאות או ל"מכבים-רעות" או לסתם עניין פעוט :)

נהיגתך תהיה אנליטית ושכלתנית, ולא רגשית - גם בדרך הראשית - גם אם אתה שותה רק עם קשית ואוכל רק מ"חמגשית" ונפגש עם חברים ב"מפגשית" כדי לדסקס על פרשת בראשית, לאורה של עששית - גם אם בנך כבר לומד בכיתה החמישית או השישית - וגם אם אשתך מאוד נשית ובעלת יכולת על-חושית וחזקה מאוד מבחינה נפשית - וגם אם ספינות בים אתה משיט ולכל אדם - עזרה ויד מושיט - כי המציאות היא ממשית :)

נהיגתך לא תהיה ארסית - ובכביש לא תהיה מדיח ומסית - גם אם אתה דובר פרסית או מוביל חרסית או וודקה רוסית או שותה מיץ פטל בכוס או בכוסית :)

לא תנהג כמו "זיקית" - גם אם אתה מוביל איזה "קיט" בשקית ענקית - וגם אם שאלת את אשתך: "למי חיכית? למי שרקת במשרוקית? האם את הכיור במטבח כבר ניקית?"

תאונות דרכים אינם גורל - כך קבע הגנרל, והרים לכולם את המורל באולמי קוֹרָל :)

חבל להשחית ולהרוס עם תאונות ארץ כה נהדרת - כך קבעה רחל המשוררת. כך גם נקבע ב"אילוף הסוררת". כך גם קבעה בעולם התחתון הבוררת, הגוררת, המחוררת, שתמיד אמת דוברת, וכסף "שחור" בכספת שומרת, בין האדון לבין הגברת הנשארת, המדברת, הנבחרת, המפוארת, המעוטרת והמהודרת, והאגדה המסופרת על קפיצת המיספרת הנספרת כ"זוג או פרט", המעוררת והמתעוררת ברפסודיה הסוערת, ובשער - השוערת, בשעה המשוערת, שעל כל משפט - פעמיים חוזרת, שאת ביתה היא סוגרת ומסוגרת עם תמונה ומסגרת, שבה היא גוערת, ואוגרת כל איגרת, כי לא הייתה לה עוזרת, ונשברה לה הזרת אחרי שאכלה חזרת, והתכסתה באדרת המיותרת עם עלי הכותרת, והיא לא לכולם מותרת, כי היא תמיד מוותרת על גזירת הסרט של השמלה הבוערת, כי הארץ מדי פעם את פיה פוערת ועוצרת בעצרת, לכן במעשיה דווקא היא - מכל האחרים ניכרת, כי פתאום בָּעָבָרָה ובָּמָעָבָּרָה היא נזכרת איך ראיינה את אתגר קרת, ואיך התרנגולת הייתה מקרקרת ומכרכרת - ולכן בארץ העודרת והנעדרת והמתבדרת, שגדרות גודרת ולעומק חודרת - היא קודרת ונדר נודרת בדירה מסודרת, וברדיו - תכנית משדרת :)

נוהגים לפי החוק במדינת ישראל - ומקבלים מהבורא מתנת נחליאל :)

תאונות קשות הופכות משפחות שלמות לאומללות - ובמקום לשמוח בשמחת חתנים וכלות בקול מצהלות - לחיות בשמחה הן חדלות, ועיניהן בלות ומתכלות כאילו באו עליהן כל הקללות, ובמקום לשיר בשמחה את "שיר למעלות" - עיניהן "ים של דמעות" מזילות, ותקוותן יורדת במקום לעלות, ולמזור ולמרפא הן כל הזמן מייחלות, ואת כינורותיהן - הרחק מן העין הן תולות, ואין להן תשובות לשאלות, ואת מה שעובר עליהן - הן בכלל לא מעכלות, ואת העצב והבכי הן מדי יום מחדש מגלות, ואת השמחה מעצמן הן משילות, כי לשמוח הן פשוט לא יכולות, ואת מנת הסבל הנורא שלהן - לאף אחד הן לא מאחלות - לכן חובה עלינו את מידת הזהירות בכביש לגלות - לכן כולם חותמים עכשיו על אמנה חדשה - במידת הזהירות בכביש - לא לרדת, רק לעלות - כי תקנות הבטיחות בדרכים אינן בדיחות ואינן מהתלות, אלא לחיים נקיים מתאונות דרכים הן מסילות, והן סגולה להעלאה לשמיים של קולות התפילות, ולהמתקת כל הדינים, המזלות והגורלות, לכן תקנות הבטיחות בדרכים הן תקנות אצילות ונאצלות - כי חיי אדם בכבישים - מלרדת כך סתם לטמיון, למצולות האפלות - הן מצילות...

תאונה קשה עלולה להפוך משפחה שלמה לאומללה, ואז מביתה השמחה חדלה - לכן לא תנהג בכביש באדישות כאילו אתה בסופרמרקט עם עגלה או כעבריין בשלילה או כמי שחולה במחלה...

תאונה קשה עלולה להביא על משפחה שלמה קללה - לכן לא תנהג בכביש באדישות חולנית וחולה - כי על פגיעה בחיי אדם - למטה בארץ - אין סליחה, אין כפרה ואין מחילה - ולמעלה בשמיים - מי יודע אם יש סליחה, או כפרה, או מחילה...

תאונה קשה עלולה להביא על משפחה גזירת שמד, כמו שהיה בפרעות ביהודים בחו"ל, בגולה, ומשפחה שבה יש נפגע - הרבה יותר מדמעה אחת מזילה - לכן לא תנהג בכביש בנונשלנטיות כאילו אתה בסופרמרקט עם עגלה, או כעבריין בשלילה, או כמי שחולה במחלה - כי על מנת להיזהר בכביש לא צריך לזכות בשום הגרלה...

תאונה קשה עלולה להביא על משפחה שלמה את כל המכות של "איכה ישבה בדד" ככתוב במגילה, ולהפוך משפחה בריאה לחולה - לכן לא תנהג בכביש באדישות ובשאננות כאילו אתה בסופרמרקט עם עגלה, או כעבריין בשלילה, או כמי שחולה במחלה, או בנהיגה שבמידת הזהירות היא דלה - כי נהיגה בכביש היא לא בדיחה ולא מהתלה - גם אם אתה נהג תובלה - גם אם מכוניתך - חוץ ממך - אף אחד לא מובילה - גם אם הדרך - ל"שומקום" מובילה - גם אם יש עכשיו מבצע מטורף של הוזלה, גם אם בשבת אכלת חלה, גם אם באוכל אחז התולע, גם אם רגליך קלות כאיילה וכיעלה, גם אם בירכו אותך בסגולה מעולה להינצל מהרעלה, גם אם בסעודיה נשים עוטות על פניהן רעלה, גם אם בנית מסילה או מתקן התפלה, גם אם אשתך בבריכה מצילה, וגם אם ירקות במחבת היא צולה, וגם אם היא צוללת עמוק למצולה, ופנינים - מעומק הים שולה, גם אם אתה חתן ואשתך - כלה, גם אם הדרך לא קלה - לפטור את עצמך מחובת הזהירות בכביש - אין לך שום עילה...

גם אם בבנק לא אישרו לך החזר עמלה, ובלי קשר כלשהו לברית המילה - בכביש לא תהפוך משפחה או תינוקת או ילדה או נערה או בחורה או אישה או קשישה או כלה לאומללה...

תאונה קשה עלולה להרוס ולאמלל משפחה שלמה ולהשבית שמחת חתן וכלה - לכן לא תתייחס לחובת הזהירות בכביש בבדיחות הדעת כאילו הייתה סתם מהתלה...

זהירות בנהיגה זו מעלה גדולה לקירוב הגאולה - בקיצור: למה שלא תבחרו בי לראשות הממשלה? :)

בכביש לא תנהגי כמו טמבלולה - גם אם את רוקדת "הוּלָה הוּלָה, בּוּלָה בּוּלָה" - גם אם בילדותך שיחקת עם גולה, וגם אם "נזרקת" בסיני ב"זוּלָה", וגם אם ביקרת באגם החולה או במטולה, והדברים בהחלט לא נאמרים לקוּלָא. אז מה אם לברק יש פלולה? גם לְ"מוּלָה" יש חמולה. רק בגלל שקוראים לה שולה תתנו לה? כן, הם היטו לה, לחתולה. נהגת מהבּוּלָה? חס בן טָאלוּלָה, חס פֶּן פָאלוּלָה, חס והס פן הם יגלו לה, לשולה-בָּעָלוּלָה :)

על נהיגה זהירה חובתך להחליט - גם אם אתה מוביל בגדים בתפירה עילית בדרך לנצרת עילית - גם אם לאשתך קוראים דלית או הילית או נילית או גלית, וגם אם כל בוקר אתה שואל אותה: "מה בחלומותייך גילית ועל איזה פטנט עלית?" או: "כמה במשקל עלית?" או: "עם מי מחברותייך בלילה בילית?" או: "האם בשפעת חלית?" או: "האם את הכביסה כבר תלית?" וגם אם אמרת לאשתך: "בכביש לא תנהגי כמו טמבלית או אהבלית" - כי השור בינתיים לא ממליט, ולעוגה כבר ממילא יש מלית, ולא אוכלים בקליט, אבל "עלא-כיפאק" - שיר קָלִיט, שהזמר הקליט - גם אם האדמה חולית ועפר תלולית ומסוריה פליט מהשליט. לכן "פה אחד" "העם בע"מ" החליט: לא תשתה/י "קפה עלית". מעכשיו, במקום קפה - תשתה/י משקה עולש, ובחיים יותר לא תאכל/י גוּלָש. כך ציווה הרבי מקוּלָאש :)

ד"א: משקה "עלית ציקוריה עולש" - אפשר לשתות - אבל בכביש אסור להשתטות - כך לימדו בכל הכיתות, הכתות, הקתות והבקתות - כי את האוזן - לדברי חכמים צריך להטות - כך קבעו במשרד הדתות, אה סליחה, במשרד הדלתות. למי צלצלו הממחטות? לכל המטות והמיטות. הנשים לגברים לסלוח נוטות, במיוחד כשהן מתפייטות. כמה עולות בשוק 10 פיתות בלילות העלטות ובימי ההמלטות? לאן הפיתות בערב שבת נמלטות? הרי מהנתיב בכביש הן אף פעם לא סוטות - אפילו כשהן חוטפות מימין ומשמאל בעיטות - הן לא מתפתות - ובזמן נהיגה לא שותות - כי במצב ובהגה הן שולטות - ולכן דווקא הן על מי מנוחות בנהרות שָטוֹת, כשהן היטב מקושטות בין הקשתות :) בקיצור: במקום קפה שתו משקה עולש ציקוריה - כך קבעה מועצת חכמי נהריה - מי רוצה לגור ליד חירייה? אף אחד!!! למי יש בבנק חשבון חח"ד? רק למישהו מיוחד - מי לא פחד ואת הנחש מיד לכד? מי קיבל בסתר, ב"שו-שו", מעטפות ו"סטיפות" של כסף ונהיה משוחד? :)

נהיגה זהירה היא חובה אזרחית - גם אם אתה מוביל לתינוקות מחית על צלוחית או על לוחית או בפחית, או שאמרת למישהי: "כל הכבוד, וואלה, זכית. איפה שחית?" :)

נוהגים בזהירות גם ביום שרב - זאת יודע כל בר בי רב - כי יהודה לחיי בנימין ערב - כי הכבישים אינם זירת קרב - כי ממש כיף לאכול סלט שמכמה פירות הוא מעורב - זאת יודע כל ילד שאת גרביו לבד גָרָב - כי בית המקדש השני - בגלל שנאת חינם נחרב... כן, מלעלות לארץ - שרנסקי הרבה שנים היה מסורב - זאת יודעת גם מירב :)

נוהגים בזהירות גם ביום שרבי - זאת לימדוני אבי וסבי, וזאת לימדה אותי גם אהובת לבבי בריקוד על כפיו יביא, כי דוד למלך נמשח ע"י שמואל הנביא, ומשה רבנו ע"ה - משבט לוי. ביכורים - כל יהודי היה מביא. מי יתר מהיר? איילה או צבי? כן, כן, בזק "שוחטים" במחיר הטלפון הקווי, גם במגזר היהודי וגם במגזר הערבי. יש כיסא פנוי, למה תעמדי? שבי, שבי :)

כולם נוהגים בזהירות מופלגת במזג אויר חורפי - ככתוב: "את קירות האמבטיה - בקרמיקה תחפי, ואת הקמח - נא נפי, ועסי קצת והרפי את צווארי ואת עורפי, יא ציפי" - כך נכתב במפורש בספרו של ד"ר צִיפִּיפִּי :)

גם אם יש לך תעריף חריף - אם תנהג בניגוד לחוק - יעצור אותך שריף, וזה עוד כלום - כי מי יודע מה יעשו לך אורן זריף וסאלח טריף אם הם יתפסו אותך ליד הצריף. בקיצור, זה סיפור ממש מטריף :)

גם סבאל'ה חביב - נוהג בזהירות באזור המרכז, גוש דן ותל אביב, או בכל מקום אחר, מסביב :)

נהג בזהירות באזורי הצפון, הדרום והמרכז - כך אמר סרקז לרָכָּז ולמשקה המרוכז :)

נהג בזהירות בזמן שיטפון, במיוחד באזור הצפון - גם אם אין לך עפיפון, או קסילופון, או מלפפון, או חול בידיך לחפון - וגם אם מאריאלה לא קיבלת טלפון או מגה-פון או שפיפון או תעריפון :)

נהג בזהירות במושב תָרוֹם ובאזור הדרום - והקב"ה יברך אותך ממרום :)

גם באזור גוש דן - לא תנהג בשכיבת פרקדן - גם אם אתה רקדן, או בעל השליטה ב"גנדן", או שהמסמר נמצא בין הפטיש לסדן, או ששמך דוב סדן או לנדן או בעדן או נאג'דן, או שאתה דוד או דודן שבמכוניתו מותקן קודן מסודן, או שאכלת בבוקר מעדן, או שעורך צעיר ומעודן, או שמטבעך אתה חשדן, או שבסוגיית זכויות הנשים - נלחמת תמיד בעדן, או שהפרות ברפת נוטות על צידן בגלל חודן וחידודן, או שבאת מארם-פדן ישר למלון "דן", כדי לראותן במלוא הודן, או ששם משפחתך "שרודן", או שבגילגול הקודם היית רודן :)

נוהגים בזהירות גם בוואדי ניסנאס - כי תאונת דרכים היא ממש "נאחס", ולנהוג בפראות - אותך איש לא אנס, כך קבע רבי שמעון פנס, אה, סליחה, שמעון פרנס. למה איש על נפשו נס, אם הוא לא ננס? כי השוטר רוצה לתת לו קנס. במשחק ה"פוקר" - נגמר לו ה"אס", כי באותו היום היה לו מזל "נאחס"... בקיצור: חוק מרפי קובע שאם אינך רוצה מזל "ג'חוס-מנחוס" - על חיי אחרים בכביש תחוס, במיוחד אם אתה נהג אוטובוס, כי לנהוג בחופזה, ובמהירות בכביש לטוס - אינך אנוס, גם אם אכלת "מוס" או "ניגבת" חומוס, כי בזמן נהיגה - מי שעושה "פוס" - יכול למצוא את עצמו בבית חולים, שבור והרוס. יש מבין-זוּס? :)

אז מה אם בהמנון הלח"י כתוב מה בדיוק ישחרר משורה? את/ה בכביש - תנהג/י כשורה :)

לא סרים מחוקי הדרך - כי לחיי אדם ביהדות יש ערך :)

שמור תמיד על חוקי הדרך - כי "וחי בהם" הוא גם ציווי וגם ערך :)

לא עוברים על חוקי הדרך - כי "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" הוא גם ציווי וגם ערך :)

שומרים תמיד על חוקי הדרך - גם אם קראת ספר עב כרך :)

לא תסור מחוקי הדרך - גם אם קיבלת מכה בירך או בברך :)

נהג - יוצא לדרך? הצטרף גם אתה למיזם "שומרי הדרך" והוסף לחייך טעם וערך :)

על הזהירות בכביש ציווה הקב"ה, המלך, גם לאוחז בהגה, גם להלך וגם לטווה בעזרת הפלך :)

בכביש לא תנהג כמו בהמה או כאדם המתבהם - כי התורה ציוותה: "וחי בהם" :)

בכביש לא "תתנפח" כמו בלון - גם אם בבית מלון ראית מישהי יוצאת אל החלון :)

בכביש לא תהיה יותר מדי תקיף - גם אם במלון החלון לנוף משקיף :)

גם כשאתה נוסע לאהובתך - חוקי הדרך מחייבים אותך :)

גם בדרך חזרה - לא תנהג כמו פרה - כי חוקי התנועה הם בשבילך ציווי מהתורה - בלוחות הברית - ציוויים עשרה - עיני בך לא צרה - נכון, אני קצת מופרע - ובכל זאת - האם לא מגיע לי "ימבה" כוח ושררה? למה, מה קרה? :)

מחוק הדרך לא תחרוג - אין לך זכות להרוג :) מחוק הדרך לא חורגים - בזהירות כאן נוהגים :)

על זהירות לא מתפשר - זאת יודע איש כשר :) בדרכים להיזהר - חיי אדם אינם הפקר :)

כן, הדרך עמוסה - נהיגה היא לא טיסה :) כשהדרך עמוסה - נוהגים לא בטיסה :)

כשהדרך עמוסה - בשול הדרך לא תיסע :) נוהגים באדיבות - הדדית היא הערבות :)

בכבישים תנהג חכם - לא תנהג עם "מזג חם" :) תנהג "חכם" - ולא "צודק" - כי הבורא אותך בודק :)

חכמה בכביש היא הציות - תאונות קשות הינן סיוט :)

על זהירות לא מתפשרים - נהגים ממש כשירים :) על זהירות לא מתפשרים - בפרט אם יש לך הורים :)

על זהירות לא מתפשרים - כי רחמנות על ההורים :) על זהירות לא מתפשרים - מרחמים על ההורים :)

על זהירות לא מתפשרים - כך ציוו כל המורים :) על זהירות לא מתפשרים - גם בליל שמחת פורים :)

לשום מקום לא דוהרים - על זהירות בנהיגה לא מתפשרים - גם בליל שמחת פורים :)

לשום מקום לא דוהרים - ובנהיגה - מהמותן לא "יורים" כמו במלחמות שוורים - כי בקבר לא שומעים שירים ולא את ציוץ הציפורים :)

גם אם המכנסיים קצת צרים או ממש קצרים - לא תנהג בכביש כמו מופרע חסר מעצורים - אם ברצונך לזכות למי צורים - וכשעייפים - להתרעננות עוצרים - כי השוטרים בכביש את העבריינים עוצרים - גם בתקופת "בין המיצרים" - כך קבעו הטייסים בבסיס "חצרים", וכל מי שהצלחות בחייהם קוצרים, וכל מי שענבים ליין בוצרים, וכל מי שתערוכות אוצרים - כך קבעו אפילו הנצורים והמתבצרים במבצרים, והמצרים הנבצרים, וכל ה"נאצרים" והשנאוצרים :)

נהג בזהירות בעמקים ובהרים, בכפרים ובערים - כך תזכה לגשר על כל הפערים ושייפתחו לך בשמיים כל השערים - כי השוטרים בעבריינים לא רק גוערים, אלא גם לוקחים אותם לכלא, "לָשֶבֶת" עם כל מי שעשו מעשים מכוערים - כך קבעו במשרד החוץ כל הצוערים :)

בנהיגה שמור על חיי הנערות והנערים, הבחורות והבחורים - כך קבעו אפילו החורים והטחורים :)

בנהיגה כולם על חוקי התנועה שומרים - כך קבעו אפילו הקופאים על השמרים, וכל מי שאמת אומרים :)

לא נוסעים בלי שכולם חגורים - כי על זהירות בנהיגה לא מתפשרים - כך יצאה הוראה מבית לחם שעורים - גם בגאיות, בעמקים, במישורים ובהרים - כך ציווה הבורא ב"שיר השירים" - כך גם ציווה "מר עולם", בונה השרירים - כי בנפש לא עושים שקרים - גם אם יש לך ב"מאפיה" "קשרים" - ובקיץ מתקלחים גם במים פושרים או קרים :)

תיבת חיפוש