חלק מהתכנים באתר ניתנים לצפייה למשתמשים רשומים בלבד. מי שכבר נרשם/ה יכול/ה להיכנס לאתר (LOGIN) באמצעות האימייל (דוא"ל) והסיסמא, דרך דף הבית, בדיוק מתחת ל"תפריט". פרטי הכניסה לאתר נשלחים אוטומטית למייל שלך מייד לאחר רישומך לאתר.

בכל דפי אתר זה כיתוב בצבע אדום או ירוק מכיל קישור (לינק)

לחוקי התנועה לא מסרבים - כי לחיות כולנו אוהבים :)

לחוקי התנועה לא תסרב - חיי אדם אינם עורב :) לחוקי הדרך לא תסרב - כי לחייך מי ערב? :)

בכביש לא תנהג כמו נמר רעב, ולא כמו עורב, ולא כמו זאב - כי זו סגולה לשמור על הלב מכל כאב - זאת יודע כל מסתערב, שבאוכלוסייה עוינת נטמע ומתערב - זאת יודע כל מי שאת גרביו בבוקר גורב - זאת יודע אפילו העורב, אפילו שלחייך הוא לא ערב - לכן לציית לחוקי הדרך לא תסרב - כי זו תורה למשה מהר חורב. ממש כך, מהר חורב :)

אם אתה סתם משחק - מההגה תתרחק :) מי שסתם בא לשחק - מההגה יתרחק :)

את הכביש לא תהיה "קורע" - כי בכביש אין להתפרע או להתחרע - זאת יודע כל ידיד ורֵעַ :)

זהירות בכביש - דבר ידוע מדורי דורות - לכן בכביש לא תכניס את עצמך לצרות - כי לעתים בכביש יש בורות ומהמורות - ורק הפרות דוהרות לתוך גדרות - כי ברפת הן גרות - ואתה כבר לא "איש המערות" - ובביתך הנורות הקמורות בלילה מאירות את הקירות ואת הקערות - והמורות זוכרות איך שירי אהבה הן פעם היו יחדיו שרות - גם אם ידיהן בחורף קצת קרות - הן הרי לא עיוורות, והן שמות לב איך המחברות הולכות ומתקצרות, ביחד עם המכנסיים הקצרות והחולצות הבהירות, המזדקרות מעל שפת הנהרות - כי איזה גבר לא רוצה לזכות באהבת הנערות? האם עניין זה זקוק להבהרות? הרי כל מילה ארוכה מכילה כמה הברות - וה"טייקונים" עושים ל"עמך" "תספורות". בקיצור, אחי: מה "עיניך מספרות"? :)

עם עיניים קשורות - נוהגים רק אנשי המערות :)

עם עיניים אדומות או נעצמות או עצומות - נוהגים רק בחלומות - לכן בכביש לא תנהג כחורש מזימות - כי בני אדם אינם בהמות - וילדות קטנות ותמימות עם צמות לא אמורות להישאר מיותמות - כי לנשמות החיות יש נשימות חמות - ובלב החי יש פעימות - והופעות מדהימות ומהממות יש לעתים על הבמות - וזה כבר "מן המפורסמות" - והטירוניות הלוחמות והיוזמות - בסופ"ש שעות שינה משלימות - ואגדות בלילות נרקמות - ושירי אהבה - בחוטי זהב הן רוקמות, וכך הן מנחמות ומתנחמות עם דבקה רמות על הפמוט - כי יין ושיכר הן לא לוגמות, גם כשבנחלים יש זרימות עצומות - בקיצור: שלום בכביש עדיף על מלחמות - כי בזכות העלמות המושלמות יושפע שפע רב בכל העולמות :)

בכביש אסור לנהוג עייף - כי בית סוהר זה לא כיף :) אם אתה מרגיש עייף - בבית קפה אתנחתא - כיף :)

בתפניות וסיבובים - לנהוג בזהירות כולם חייבים :)

לנהג לא מסיחים את הדעת - כי אף אחד לא רוצה לאבד את עצמו לדעת :)

לא נוהגים בהיסח הדעת - כי אף אחד לא רוצה להפוך ל"דלעת" :)

ליד נהג לא עושים שטויות - שהנהג לא יעשה טעויות :) ליד נהג סותמים פיות - שהנהג לא יעשה שטויות :)

בסיבובים ותפניות - וודאי שלא עושים שטויות :) בנהיגה וודאי שלא עושים שטויות - כי כולם רוצים לחיות :)

נהיגה עם טעויות - לא בכביש - בגן חיות :) נהיגה עם טעויות? פה זה כביש, לא גן חיות :)

אז מה אם אתה תמיד צודק בלי טעויות? בכביש לא תעשה שטויות - אבל מותר לקחת טרמפ לביתן נשים שתויות :) אז מה אם אני כותב שטויות? אתה בכביש - לא תעשה טעויות :)

לא תנהג בכביש עם עיניים "כבויות" - כדי לא להזדקק, חלילה, לאשפוז במחלקת כוויות, או חלילה גרוע מכך - זיהוי גוויות בבית הלוויות, ואז המשפחות - בצער נורא שבויות, כי מי שחי - יכול לחוות הרבה חוויות חיוביות... כן, זו ממש שאלה של "לא או כן להיות, לא או כן לחיות" :)

חוקי הדרך לבטיחות - הנהיגה לא בבדיחות :) בנהיגה אין משחקים - כי לנהיגה ישנם חוקים :)

בנהיגה אין משחקים - כי בכבישים ובדרכים שולטים חוקים :) בנהיגה אין משחקים - כי לדרך יש חוקים :)

גם כשנוסעים בעמקים - הכביש אינו למשחקים :) גם בנסיעה בעמקים - הכביש אינו זירת משחקים :)

בבטיחות בדרכים לא משחקים - גם אם אחרים אותך דוחקים - כי מי האדם אשר יחכים? המציית לחוקים. האם למשיח אנו מחכים? האם אנו סתם מְצַחָקים ומהאמת מתרחקים? מי נוגע בשחקים? :)

בכבישים לא תגרום למכה של בכי וצעקה - כי משה רבנו ע"ה את הרבים זיכה, בסלע היכה ונפטר מן העולם בנשיקה. זאת יודעת אסתר המלכה. זאת יודעת כל מנקה, כל נאקה, וכל זורקת למים חכה, שלאהוב ליבה מחכה, כדי לרקוד בחתונתה לצלילי הלהקה, כי היא כגפן שורקה - ממש מדבש מתוקה. לסיום המשחק - השופט נתן שריקה, ולבית"ר ירושלים - זו הייתה ממש מכה, כי לניצחון הם היו זקוקים בסה"כ לעוד דקה :)

בכביש לא תחולל מדון ומריבה - זאת יודע אפילו חתן בר מצווה - כי אהרון הכהן רודף השלום מביא בין נהג לנהג אחווה ואהבה :) חוקי הדרך ערובה - לחיים של אהבה - לחיים מלאי שלווה - לשמחה ולאחווה :)

כשכולם חגורים אז לבטח בשלום ליעד מגיעים - מרגישים כך ב"היי", בשמיים נוגעים :)

גם כשנוסעים לקנות יהלום - נוהגים בזהירות ומגיעים בשלום :)

גם כשנוסעים לקנות יהלומים - בלילות או בימים - לא נוהגים כמו מקְרָב הלומים ולא כמו בהקיץ חולמים :)

בנושאי זהירות בדרכים תהיה ממש "דתי פנאט" - כך ציוותה ענת על "אבו אל בנאת", חומוס עם טחינת בתוך פלאפל מנת, על שולחן הפינת באולפנת ביום צינת, על מנת להגיע לאמריקאי סנאט, כדי לשמוע קול רינת גם בשעת הישרים שנת. יש לך עוד אליבי טענת? כבר קראת את הסיפור על הצמרת יונת? [היונה היושבת על צמרת העץ - כך ציווה היועץ, כדי שזה לא יהיה לו לרועץ, ומי שחושב שלא באמת התכוונתי כאן ליונה - שיאכל עוד מנה] :)

בלי שכולם חגורים לא מתחילים נסיעה - כי חובה להיזהר בכל נסיעה - כך הוחלט, "פה אחד", בישיבת הסיעה :)

מי שנוסע בכביש לא חגור - מי יודע אם יהיה לו איפה לגור. על זה אין ויכוח. הנושא סגור :)

מי שנוסע בכביש לא חגור - מסתכן בוויכוח עם הרבי מגור :)

לא תדרוס בכביש גורה או גור - כך ציווה הרבי מגור, אה, סליחה, מסדיגור :)

בכביש בתוך רכב כל נוסע חגור - דבר זה ידוע - על כל פה הוא שגור - כי כל אריה היה פעם גור - כי האריה בגן חיות בתוך כלוב הוא סגור, כי אחרת - איפה יגור העגור? :)

ברכב לנהוג לא נותנים לקטין - כי רכב ממש לא חולבים כמו עטין - זאת יודע כל מלך, וגם כל נתין - כך קבע רונן טין. מי ליד העץ השתין? :)

הולכי רגל חוצים כביש רק במעבר חצייה - כך ציווה מחבר הריקוד "בן י-ה" ו"דבקה אוריה" :)

סטייה פתאומית מנתיב לא לוקחים - כי הנה מה טוב ומה נעים לשבת יחדיו כל האחים :)

בלי לאותת לעולם לא פונים - בפרט כשהשמיים מתכסים בעננים :)

לא סוטים מנתיב בסטייה פתאומית - כי תאונה קשה היא סיפור מצמית - כי הבטיחות היא תמיד "ליגה לאומית", ולא סתם פתגמית - כי משמעת היא עניין של עבודה עצמית - זאת יודע כל חבר, ידיד ועמית, שיוצא להליכה יומית, ונזהר מכל רעל שעלול להמית :)

בכביש לא תנהג בצורה ערמומית בהמית כמידת עמורה וסדומית - ולא תנהג בלי משים, בצורה סתמית בהמית - גם אם אתה ממפוני חבל ימית, או חזרת מחופשה חלומית או האזנת למנגינה עממית, או ראית בשדה סממית, או שאתה דובר ארמית, או שעל התורה אתה את עצמך ממית בצורה מדגמית או אדומית, או בגד קמיט, או חגיגה עולמית, או לחצוצרה יש פומית, או שולמית, או חלמת על אבישג השונמית, או הלכת להצגה יומית חד פעמית - כי להיפגש באנגלית זה "טו מיט" - גם אם ההצגה הייתה קומית או אנמית או במקור בכלל רומית - אפילו שבאו"ם שולטת אג'נדה אנטישמית :)

בפניות ועיקולים - לא תהיו תרנגולים, ולא תנהגו כמו חרגולים - גם אם הכבישים לא תמיד הכי טוב סלולים - וגם אם נמחקו סימוני המסלולים - בגלל מי הנחלים, או ליד בת גלים :)

בכביש חובה לשמור על בטיחות - לחיים מלאי נוחות :)

להתייחס לחוקי התנועה כאל סתם הלצה - זו עלולה להיות כניסה מסוכנת ל"דרך ללא מוצא" :)

תמרורים הינם חובה ולא סתם המלצה - אם אינך רוצה להיות נוצה :)

לנהוג בזהירות ולשמור על חוקי הדרך זה ממש חובה, לא סתם המלצה, ובטח ובטח שלא הלצה - ככה הבורא רצה - למה בפסח אוכלים מצה נטולת קציצה וביצה בלי מציצה? למה בביצות יש בוצה? מי האישה שאת הכביש בזהירות תמיד חוצה, אפילו אם היא קצת עקוצה? למה יש דרך ללא מוצא? בקיצור: עוצו עצה - מי את פיו לא פצה בזמן ההפצצה? גם עבדות מצרים באה אל קיצה - ברינה, בגילה ובדיצה - מי הזמין/ה שירות יקיצה, בגלל שאשתו, ניצה, עליו המליצה, ואותו המריצה לא לאכול בזמן הנהיגה ובכלל - פיצה? לא של "מעדנות" ולא של "מתנות קטנות" - בקיצור: לא תאכל בכלל פיצה, עד ש"מעדנות" יעשו לחשבון הבנק שלי וואחד "מקפיצה" :)

במכונית בכביש גם האישה תהיה חגורה ולא תדרוס בכביש גור או גורה - גם אם אשתך תמיד הדורה ורואה מהדורה, וגם אם הדלקת מדורה, וגם אם עדשת המצלמה קצת עכורה או שבורה כמו נורה ומים במשורה ממש לפי הצורה, והצרה הצרורה של הדלת העקורה, המעוטרת והעטורה, גם אם אתה "סתם אזרח מן השורה", או שרוח הקודש עליך שורה, כי בבואו מאדום - דרכו פורה. בקיצור: "עורה, עורה", גם אם עכשיו הגעת מ"טורה בורה", במצוותו של הרבי מ"סדיגורה" :)

בנושאי זהירות בנהיגה מפני איש לא תגורו - כך ציווה הרבי מ"גורו", אה, סליחה, מ"סדיגורו" :)

בנושאי זהירות בנהיגה מפני איש לא תגורו - כך אותנו ציווה הקנגורו, אה, סליחה, ה"גורו" :)

נוהגים תמיד כמו "ילד טוב ירושלים" - ולא יורדים סתם כך לשוליים - גם אם יש לך נעליים וערדליים וחרדליים וערסליים :)

לא נוסעים בכביש במהירות הבזק - כי "איש את רעהו יעזורו - ולאחיו יאמר חזק" :)

בנהיגה בכביש אסור יותר מדי למהר - גם אם השמיים מתחילים להתבהר - צריך להיזהר - כי מי אותך מעוונות מטהר? כי בקבר לא שומעים את קול הזמיר כשהוא מזמר - לכן לא תנהג בכביש כמו נמר - זאת יודע כל מי שאת ההלל גומר, וכל מי שדפק מסמר, וכל מי שאת החוק שומר. באמת? מה אתה אומר? :)

נוהגים רגוע, בלי לתת כל רגע בפתאומיות ברקס - גם אם בביתך כל הצנרת היא "פקסגול", יעני "פֶּקְס" - כי שם החיבה של שייקספיר הוא "שייקס" - גם אם לכלב שלך במקרה קוראים "רקס". בקיצור: טיפקס :)

נוהגים רגוע לקניון או ל"מול" גם אם לא נרדמת בלילה אתמול, גם אם חולצתך היא במידה "סמול", וגם אם לא לקחת פאראצטמול :) נוהגים בזהירות בכבישי הגליל - ונהנים מרוגע מנגינת החליל :)

נוהגים בזהירות בכבישי הערבה - כי השקט של אילת הוא סגולה לאהבה :)

גם מהאופנועים הכבדים כבר נדמו השריקות והשאגות - כי את "מעל 100 קמ"ש" הם כבר שכחו להגות - כי האופנוענים פתאום החליטו להקשיב לקול אימותיהם ונשותיהם הדואגות :)

בפניות ממש חדות, בעליות ובמורדות - לא חורגים מהמידות- כך קבע עלם חמודות :)

כך הוחלט בוועדות - זהירות במורדות ובפניות חדות :) לא צריך שום וועדות - זהירות במורדות ובפניות ממש חדות :) גם בעליות וגם במורדות, ובמיוחד בפניות ממש חדות - חוקי הדרך אינם סיפורי אגדות :)

אז מה אם לירדן יש שתי גדות? זהירות בדרכים זה לא סיפורי אגדות - גם בעליות וגם במורדות, ובמיוחד בפניות ממש חדות :)

אז מה אם החולצה מ"עלי אקספרס" קטנה עליך בכמה מידות? נהיגה בזהירות - חובה בעליות ובמורדות ובפניות חדות :)

בד"כ עדיף לעצור במתינות, ולא בחריקת בלמים, אפילו במקום די ריק ומשמים - כך הוסכם בוועידת כל העמים, יותר מאלף פעמים :)

לעבור על חוקי התנועה ממש אסור - מי לכאן עכשיו יסור? מי סובל מפיסור? מי מומחה בניסור? איפה זה לוקסור? העובד החדש ממש חרוץ ומסור. בקיצור: כפל וחילוק, חיבור וחיסור :)

כששומרים על חוקי התנועה - הנסיעה ממש חלקה - ואז אתה מרגיש כמו מלך ואשתך מרגישה כמו מלכה - כך קבע מנהל המסלקה שהסתלקה מפני העלוקה המבולקה והשלוקה והמצופה בלָכָּה על גשר "קלקא" :)

בכביש לא מתווכחים ולא "מתנפחים" - לחיים יפים, טובים ושמחים - כי בני ישראל מכל העמים ברוכים - כי עם ישראל זה לזה כולם אחים - כי אברהם הוא אבינו וכולנו אחים. בקיצור: לא הכי מומלץ לאכול כעכים, כי הכישלון "יתום" - וממנו - כולם כמו מאש בורחים - כי כולם רוצים להיות מוצלחים ומצליחים :)

בכביש לא מתווכחים ולא "מתנפחים" - כך כורתים מסביב לשושנה העליונה את כל הקוצים והחוחים :)

לגן העדן נכנסים דרך השער - לכן בכביש לא פוגעים בנערה או בנער :)

בכביש לא נוהגים כמוכי הלם - וחסים על חיי עלמה ועלם - כי פה זה לא חכמי חלם. כאן כולם הולכים ישר בתלם :)

"אל תשליכני לעת זיקנה". מכונית חדשה - מי קנה? בקיצור: לא תהיה בכביש עבריין מורשע, חסר תקנה :)

כשבהגה אוחזים - מהכביש את העיניים לא מזיזים - ואז החיים לא מתבזבזים, ונשאר כסף לביזבוזים :)

כשבנהיגה מהכביש את העיניים לא מזיזים - הסיכויים לא להיות מעורב בתאונה ולחזור הביתה בשלום גדלים במיליוני אחוזים :) בנהיגה - מהכביש את העיניים לא מזיזים - גם השמנים וגם הרזים :)

בנהיגה - בכביש צריכים וחייבים להיות מאוד מרוכזים - שמא תיפול שלהבת בארזים :)

בנהיגה - מהכביש את העיניים לא מזיזים - כי אם נפלה שלהבת בארזים - מה יגידו כל המבוזבזים? :)

מי שבנהיגה היטב בכביש מתרכז - את השטויות מהראש הוא יכול בקלות לנקות ולנקז :)

בנהיגה - בנעשה בכביש חייבים לשים היטב לב לכל דבר - כי מי שמת - מן העולם הוא כבר חלף, עבר :)

בנהיגה - בנעשה בכביש חייבים לשים היטב לב לכל דבר - כדי שתתקיים בנו ברכת הבורא - כי חסדו עלינו תמיד גבר :)

האדם החכם שאת הכלים לא שבר - וכשנהג במכונית - את הצומת רק באור ירוק עבר - ועל חוקי התנועה מעולם לא עבר - כי על יצרו הוא גבר - כי מחשבה תחילה קודמת לכל דבר - לכן במערת המכפלה אברהם אבינו את שרה קבר. מי את עושרו ביושר צבר? מי קיבל עיסוי מרגיע בצוואר? בקיצור: מיחם, יעני סמובר :)

איזהו גיבור? מי שבכביש על יצרו גבר, ואת הליצנות המזיקה - שבר וקבר - כי הסתיו אצלו כבר חלף עבר, והגפנים בכרמו נתנו ריח סמדר, והאביב של חייו הנה הוא בא כבר, ולעד ולנצח ולעולמי עולמים איתו נשאר, וברכת ה' עליו - בכל דבר :)

לא תנהג בכביש כמו אדם מנוול - ויותר לא תאכל קבינת קשקבל - כי על הזמן שלך פשוט חבל - מי את ידו בשמן טבל? מי את עצמו באזיקים ושלשלאות כבל? מי ממס הכנסה אף פעם לא סבל? :)

מי שבנהיגה בכביש פתאום נרדם וְיָשֶן - אולי ליורשיו היין במרתף יתיישן...

על זכות קדימה אין מה לריב - גם לא בדרך "ידיעות" או "מעריב" :)

גם ב"קדיש יתום" כתוב: "בעגלא ובזמן קריב" - אז למה על זכות קדימה לריב? :)

אין מה לריב על זכות קדימה - כץ ציווה בורא פרי האדמה :)

זכות קדימה בכוח לא לוקחים - זכות קדימה נותנים אפילו לשקדים ולבוטנים. בקיצור: מה העניינים? :)

זכות קדימה נותנים - לא לוקחים - כי מכל כישלון צריך להפיק לקחים. לפני נהיגה - מהשיכרות מתפכחים, כך קבעו כל המפקחים. על זה בכלל לא מתווכחים בשבת האחים כשושנה בין החוחים - כי רק ככה בחיים מצליחים :)

תיבת חיפוש